Monthly Archives: September 2003

Typografická diktatura už na střední škole

Jediné pokyny technicko-typografického rázu, které jsme dostávali k vyhotovování seminárních prací na naší škole, byly počet stránek, přibližný počet slov na řádek a počet řádků. Ale jsou tady změny! Teď vám nadiktují i písmo!

Posted in názory | 2 Comments

Kdo nás dnes klame když ne církev

Nedávno jsme se na konci dějepisu dostali k citaci z díla Paula d’Holbacha. Kritizoval církev za to, že několik století lidem lhala, lidé žili v omylu, nevěděli, čemu mají věřit, pochybovali o vlastní existenci, nevěděli, co je vlastně pravda, o … Continue reading

Posted in názory | Comments Off on Kdo nás dnes klame když ne církev

Použitelnost výtahů

Někdo by se měl zaměřit na použitelnost nejen webových stránek, ale výtahů. Předem upozorňuju že asi píšu o naprosté blbině.

Posted in názory | Comments Off on Použitelnost výtahů

Přetékající element

Trošku mi začal ujíždět design Saturnu. Jednalo se o chybu Exploreru, kdy po zobrazení nezalomitelného textu se vnější prvek roztáhl přes povolenou šířku.

Posted in webové standardy | Comments Off on Přetékající element

Další otřesný web

Dnes nás do školy přišel navštívit nějaký velmi arogantní zástupce Institutu Sokrates – nabízel kurzy a publikace pro přípravu k příjmacím zkouškám na VŠ. Opsal jsem si webovou adresu z propagačního materiálu. Doma jsem se zděsil.

Posted in webové standardy | 3 Comments

Incident, Carrefour, Smíchov, Pooh

Co k tomu dodat – V Carrefouru vás čeká tak akorát pěst do zubů – dnes jsem neměl čas obšírněji sledovat většinu komentářů kolem, ale Kostějovy a Půovy zprávy (i zprávy TV Prima) jsme zvládl. Takže se koukněte na můj … Continue reading

Posted in Nezařazené | Comments Off on Incident, Carrefour, Smíchov, Pooh

My si s tebou můžeme dělat co chceme!

Přesně tohle si myslí jistá ochranka jistého (rádoby)super-marketu. Na počátku byl FlashMOB, jež vedl k tomuhle “překvapivému” výsledku. Co s váma můžou udělat, když se zeptáte Můžu si vyfotit recepci? Carrefour totiž spolupracuje s násilníky!

Posted in Nezařazené | 2 Comments

Dárky od srdce a dárky hodnotné?

Trošku mě zamrzelo tohle kategorizování. Vždyť nejsou dárky a “dárky” 🙁

Posted in názory | Comments Off on Dárky od srdce a dárky hodnotné?

Pochytil jsem perfektní hlod

Přejato z neznámého zdroje a upraveno : každé ráno si na internetu najdu seznam padesáti nejbohatších lidí světa, a když mezi nimi nejsem, jdu do práce.

Posted in z internetu | Comments Off on Pochytil jsem perfektní hlod

Už se cítím jako BFU

Tak jsem se pořád zabýval tím, jak jsou BFUčka nemožná, až jsem se jedním takým stal.

Posted in názory | 1 Comment

Předprogramuji aktualizace

Využiju té skvělé funkce, které Bloguje.cz nabízí a předprogramuju vydávání některých mých zápisů tady, aby tak nějak byla trocha průběžné aktualizace.

Posted in o JABu a o Johnnym | 5 Comments

Začla škola

Ano, škola pro mě začala už dnes. Jelikož tento školní rok maturuji, bude tento weblog čím dál tím méně častou aktualizován.

Posted in o JABu a o Johnnym | 5 Comments