Mluvčí OKD: Těžba se dotkne jen okraje Doubravy

Téma těžby na Karvinsku se už dostalo i do hlavních televizních událostí. Zde v čase 10:52 mluvčí OKD Vladimír Sobol prohlásil, že “Doubravy se těžba dotkne pouze v okrajových částech.” Je to velmi zajímavé tvrzení, zvlášť když si člověk na mapě vyznačí Doubravu a oblasti, které by byly pod vlivem těžby podle map dodaných do studie EIA samotnou společností OKD.

Continue reading

Kdo se postaví za Karvinou?

Již dříve jsem zde psal, že občané města Karviná by neměli marnit svůj čas vyléváním zloby na společnost OKD, která chce těžit víc a víc, ale spíš by měli vyvíjet tlak na své demokraticky zvolené zástupce, aby hájili zájmy občanů, a ne na těžařské společnosti honící se za ziskem. Přeneseně řečeno, občané Karviné by měli počítat i s tou variantou, že OKD zítra oznámí, že chce už příští týden začít těžit pod úplně celou Karvinou.

Continue reading

Kdo už se prodal?

Aktualizace 24. 4. 2012: viz konec článku.
Obyvatelé Karviné – Starého města teď nejspíše bedlivě sledují, kdo z jejich sousedů už nechal OKD odkoupit svůj pozemek a těší se na to, až se za výhodné peníze bude stěhovat jinam. Mezi takovými lze nalézt i některé členy rady města Karviná…

Continue reading

Infiltrace Konečnou

Poslankyně Kateřina Konečná (KSČM) nemá mezi některými ekology příliš dobrou pověst. Ví se o ní, že ráda koná ve prospěch průmyslníků, kteří mají problémy s ekologií. Tato poslankyně, podobně jako ministr Heger, sebrala odvahu a vydala se přímo do své “jámy lvové” – na akci pořádanou ekology, na akci, kde vědci vysvětlovali vliv znečištění ovzduší na zdraví lidí a netajili se svým přesvědčením, že za znečištění a zdravotní potíže lidí mohou v současnosti právě podniky, v jejichž prospěch poslankyně Konečná tak ráda hlasuje.

Continue reading

Rada z COTEP

John Gower doporučuje i řešení: mokré uhlíkové filtry, používané v desorpčních typech oceláren, spaloven a plynárenských podniků. Tato technologie musí být podle Johna Gowera použita u všech průmyslových podniků v regionu. Monitory PM2,5 by podle jeho zkušenosti měly být instalovány kolem každého průmyslového komplexu, přičemž měření se musí provádět soustavně každých 15 minut. Výsledky měření by měly být zveřejňovány každý měsíc a firmy, které nesplňují limity, by měly být tvrdě potrestány.
Britský dokument Továrna sjednotil pozoruhodnou partu

Continue reading

Fantasmagorické představy o Romech

Nejen, že si myslím, že většina Čechů se vůči Romům chová rasisticky, v poslední době začínám mít dojem, že z nějakých podivných psychických důvodů začínají etničtí Češi trpět zvláštním druhem halucinací produkujícími fantasmagorické představy o Romech.

Continue reading