Volební program Zelených

Pozitiva: ekonomie+ekologie, vzdělání, lidská práva, rovnost pohlaví, opatření proti korupci, “inventura demokracie”
Negativa: délka programu, absence řešení poslaneckých náhrad, nevěrohodný postoj k radarové základně, žádná snaha unifikace zahraniční politiky, vykradení částí programu TOP09 (nebo naopak?)
Celkově: ideologicky jsou mi poměrně blízko (místy příliš doprava), ale, jak i jinde upozorňují mnozí, v jistých zásadních věcech velice nevěrohodní.

Continue reading

Británie se omluvila Alanu Turingovi

Alan Turing vymyslel teoretický výpočetní model známý jako Turingův stroj a spolu se svým školitelem Alonzo Churchem dokázal, že pokud pro řešení nějakého problému existuje algoritmus, pak pro něj existuje i příslušný Turingův stroj. Jejich počin tak tvoří základ teorie Vyčíslitelnosti – oboru zkoumajícího, které problémy jsou v našem světě řešitelné, a které nikoliv. Alan Turing rovněž přispěl k prolomení německé šifry Enigma z druhé světové války.

Continue reading

Volební program TOP09

Pozitiva: veřejné úřady, boj s korupcí, EU
Negativa: řešení deficitu přes důchody, nezvyšovat daně = dogma, spoluúčast ve zdravotnictví, školné, podivné reorganizace ve vědě
Šlo by lépe: mezigenerační solidarita, vyrovnání s církvemi
Chybí mi: revize poslaneckých náhrad, unifikace zahraniční politky
Celkově: pravicovější než ODS, pro mě nevolitelní

Continue reading

Volební programy 2009

Asi není nad to se zasmát své vlastní hlouposti, nebo zavzpomínat na “nerozvážné mládí”.

Hlavně z těhle důvodů jsem se rozhodl si sem veřejně sepsat své názory na volební programy hlavních politických stranch, které se budou účastnit předčasných voleb do Poslanecké sněmovny v roce 2009.

Continue reading

USB 500 Hz patch under XP SP3

Tools for overclocking the USB port from 125 Hz to 500 Hz were typically made for Windows XP SP2. I tried USB Rate Switcher 1.1, which didn’t even attempt to patch the usbport.sys due to it’s different version. Then I tried also special patch for SP3 by erodov.com, which did patch usbport.sys, but the update rate was still 125 Hz.
Finally the topic 500Hz USB mouse polling in XP SP3 @ Gamers With Jobs contained the answer, good old hexediting in Safe mode was needed.

Continue reading