Pokrytectví na druhou

Václav Havel o prezidentovi Francie prohlásil, že “má tendenci rychleji mluvit než myslet” a že mu “připomíná Edouarda Daladiera, šéfa francouzské vlády, který podepsal mnichovskou dohodu v roce 1938”.
Když jsem tohle dnes poprvé slyšel, nevěřil jsem vlastním uším. Když jsem to viděl i na, dle mých čtenářů, nejvyváženějším zpravodajském serveru, byl jsem donucen tomu uvěřit.

Continue reading

Něco pro společnost

Vždycky jsem si říkál, jak záslužná je činnost vědců a výzkumníků, a jak asi nikdy na tomhle poli nic užitečného nepřinesu, i když bych se rád nějak zapojil.
S programem BOINC ale alespoň mohu zapojit svůj počítač do distribuovaných výpočtů a pomoci tak vědcům získat výsledky jejich výpočtů o něco rychleji.
Zároveň píšu tenhle text, aby se o tomto dozvědělo o něco více lidí a pomohli tak zvýšit výpočetní rychlost. Protože na malárii, AIDS a jiné choroby stále umírají spousty lidí, každý promarněný čas je drahý.
Jak to celé funguje a jak může obyčejný člověk pomoci s nacházením léků proti rakovině, malárii, AIDS a dalším vážným chorobám? Velice snadno…

Continue reading